Čaje

Červené čaje

Koucha Yabemura Benifuuki

Benifuuki, Ichibancha (jaro) 2022, Yabemura, okr. Yame, prefektura Fukuoka, Japonsko

Příspěvek
80,-

Výtečný japonský červený čaj

Mo Ming

2022, Wuyishan, provincie Fujian, Čína

Příspěvek
80,-

Osvěžující, něžný červený čaj se sametově hebkou, sladkou chutí a vůní připomínající citrusy a někonečnou dochutí. Pochází z divokých zahrad v panensky čisté přírodě národního parku v okolí hory Tong Mu Guan, kolébky červených čajů.

Primitivo

2022, Phong Thổ, Lai Châu, Vietnam

Příspěvek
80,-

Překvapivý, něžný červený čaj ze starých divokých čajových stromů s chutí a vůní připomínající exotické ovoce, rozkvetlý prales severního Vietnamu a komplexní, dlouze se vyvíjející dochutí ovoce a medu. Pojmenovaný podle primitivních divokých čajovníků, které dávají lehčí, avšak opojně aromatické čaje.

Kalapani Wild Yak

říjen 2023, Nepál

Příspěvek
70,-

Nepálský červený čaj z divoce rostoucích čajovníků

Qi Lai Qin Shin Gao Shan Hong Cha “Honey Black”

2022, Tchaiwan

Příspěvek
70,-

Výtečný, chuťově atraktivní černý čaj z letní sklizně ze zahrad vedených v přirozeném režimu. Černé čaje z letní sklizně, sklízené ještě před dobou intenzivních dešťů, se na Tchajwanu obecně považují za nejlepší a právě tento čaj je toho důkazem. U čajů s názvem Mi Xiang (medová vůně) bývají lístky před sběrem napadeny drobným hmyzem z rodu křístků a v chuti se tento fakt projevuje krásným medovým, ovocitým až lehce kořenitým aroma, které v některých ohledech připomínají čaje typu Dongfang Mei Ren “Orientální kráska”. Ne vždy je však aktivita hmyzu na zahradách dostatečná, aby čaje měly “super výrazné” aroma , ale i tak jsou krásné, plné, sametově hladké a po medu vonící, jako je to u tohoto čaje, který byl na souteži černých čajů vyznamenán oceněním Excellent Award.

Arya Tara Golden Tips

červen 2023, Nepál

Příspěvek
70,-

Špičkový čaj nádherného vzhledu vyrobený ze zlatých tipsů. Po zalití nám dává nálev sytě měděné barvy s velmi příjemnou vůní připomínající surový cukr vyrobený ze šťávy cukrové třtiny “jaggery (nep. Gur)” a těžší, kulatou, plnou nasládlou až sladovitou chuť s výraznou stopou medu, květů a hořké čokolády v dochuti.

Bílé čaje

Imereti Wild Mountain White tea

2022, Gruzie

Příspěvek
70,-

původní čajovníky z čínských semen, které zplaněly a sami se dále semeny v lese rozmnožují tzv. Kimin (původně prý snad čínský Qimen)

Dali Mojito

2022, Dali, provincie Yunnan, Čína

Příspěvek
70,-

Svěží, laškovný bílý čaj ze starších keřů s intenzivní chutí a vůní limetek, máty, lehce kořeněnou, s tóny lučního medu a dlouhou sladkou citrusově-bylinnou dochutí.

Schvitobauri Wild White tea

2022, Gruzie

Příspěvek
70,-

Čaj by se dal zařadit do kategorie Gong Mei (dva lístky a tips). Po zalití nám dáva jemný, lehký, ale plný, nasládlý nálev světlounké, z počátku zelenožluté, později zlatožluté barvy. Aroma je jemné, příjemné, bylinně květové, lahodné. Hodí se jak na jednonálevovou přípravu, tak i do gaiwanu či malé konvičky na vícenálevovou přípravu, kdy se postupně rozvine do své hloubky a nevtíravé síly.

Ya Bao

divoké čajovníky, jaro 2022, Nanmei, Yunnan, Čína

Příspěvek
80,-

Hebký, opojný starostromový bílý čaj se sladkou plnou chutí a vůní myrhy, aloe vera, bezinek a lehkou vlnkou kopru a velmi dlouhou sladce pryskyřičnatou dochutí.

Zelené čaje

Kabuse

kultivar Asanoka, 2022, Makizono, Kirishima, pref. Kagoshima, Japonsko

Příspěvek
70,-

Velmi dobré kabusé z oblíbeného kultivaru Asanoka od našich oblíbených farmářů, kteří jsou v našich očích jedni z nejlepších organických pěstitelů čaje v Japonsku. Plná, hladká, tělnatá a nasládlá a umami chuť s decentní mléčností, mladým vlašským oříškem a svěží, zelené travnaté aroma.

Sakuraba Kukicha

Japonsko

Příspěvek
70,-

Kvalitní čaj kukicha ovoněný lístky japonské třešně Sakura, které byly sesbírány v okolí města Izu v Šizuoce. Čaj má sytou, světle zelenou barvu nálevu a velmi příjemnou chuť s nasládlými tóny květů japonské třešně, které nám do šálku přinášejí romantickou atmosféru japonského jara.

Gyokuro

Saemidori, Kirishima, Japonsko

Příspěvek
80,-

Organické gyokuro z rodinné farmy, která byla založena již v roce 1954. Krásná jasně zelená barva lístku, v chuti spíše lehčí, nasládlé, s příjemnou umami, mléčnou texturou a lehkým svěžím tónem.

Sencha Chumushi Saemidori

Saemidori, Ichibancha 2023, Makurazaki, Kagoshima, Japonsko

Příspěvek
70,-

Středně napařovaná sencha velmi dobré kvality zahrad v jedné z nejlepších pěstebních oblastí na ostrově Kjůšú. V chuti je krásně plné s výraznější, sladší texturou a plným tělem. Příjemná svěžest, lehce mléčné aroma Saemidori, v chuti pripomínající chuť japonské bílé rýže či mochi.

Anji Bai cha

Čína

Příspěvek
110,-

popis připravujeme....

Long Jing

Příspěvek
80,-

Velmi povedená várka čaje v češtině též známeho jako Dračí studna.

Tai Ping Hou Kui

Příspěvek
80,-

popis připravujeme....

Greenhorn

2023, Tây Côn Lĩnh, Hà Giang, Vietnam

Příspěvek
60,-

Jemné čajové pitíčko z velkých listů starých stromů s lehkou, sladkou chutí a vůní připomínající kopřivy a květy břízy a něžnou sladkou dochutí. Vedlejší produkt z výroby špičkových čajů (podobně jako Bancha v případě japonských čajů), avšak stále starostromový materiál z panenských hor s jejich osobitým kouzlem. Velké, přezrálé listy, v Číně označované jako Huang Pian, se buď vytřídí ze špičkové Maocha anebo se sklízí při zkracování čajovníků během roku. Obsahuje minimum kofeinu a hodí se k jednoduchému každodennímu popíjení. Typicky mívá oproti klasické Maocha několikrát menší výkon (dává méně plných nálevů),

IRON SHAN TUYET

2023, Cao Bo, Ha Giang, Vietnam

Příspěvek
70,-

Nespoutaný, hutný starostromový zelený čaj se silnou energií, výraznou hořko-sladkou chutí s tóny žlutého melounu a horských květin, přecházející do velmi dlouhé, divoké dochuti. Krásná, jemná sklizeň pupenů a prvních lístků ze strých stromů, poněkud nešťastně nalisovaná do obzvláště pevných koláčů. Avšak kdo si dá trpělivost s dobýváním, ochutná netušenou sílu hor.

Di Shui Xiang

Čína

Příspěvek
80,-

Zelený čaj stočený do drobných spirálek. V chuti nalezneme jarní čerstvost, zelené lusky a čerstvě utržené oříšky.

Tai Ping Hou Kui

jaro 2023, Čína

Příspěvek
80,-

výtečný zelený čaj v češtině též známý jako "Opičí náčelník"

Světlé oolongy

Bhihhakocha Koushun Asa Iri

Japonsko

Příspěvek
70,-

popis připravujeme....

Winter Ali Shan Jin Shuan

Taiwan

Příspěvek
80,-

popis připravujeme....

Tmavé oolongy

Ming Jian Si Ji Chun Gaba

Červenec 2022, Nantou, Taiwan

Příspěvek
80,-

Chuť s naprosto typickým charakterem gaba čajů, s nasládlou máslovou texturou a se zajímavými tóny nakládaného ananasu v aroma.

Shui Xian

jaro 2022, Wuyishan, provincie Fujian, Čína

Příspěvek
80,-

Zemitý, hřejivý oolong s hustou, sladkou chutí a vůní mechu, vzácných dřev a koření a svěží minerální dochutí.

GABA

duben 2023, Bảo Lộc, Lâm Đồng, Vietnam

Příspěvek
70,-

Konejšivý polozelený čaj s typickou máselnou, živou, kořeněnou chutí a vůní připomínající květy a pomerančovou kůru, s dlouhou sladkou dochutí. Vietnamská variace na moderní taiwanský oolong. Zpracování v dusíkové atmosféře způsobí mnohonásobně vyšší obsah kyseliny Gaba (v našem čaji naměřno 207 mg / 100 g), díky které působí oproti ostatním čajů z naší zkušenosti spíše uklidňujícím způsobem a dá se pít před spaním. Poměrně jednoduchý, avšak s každým šálkem milejší.

GENTLEMEN'S CLUB

duben 2023, Mộc Châu, Sơn La, Vietnam

Příspěvek
70,-

Statný, harmonický polozelený čaj se silněji pečenými výraznými chutěmi a vůní upomínající ke kvalitní brandy a tabáku, karamelu a tmavému dřevu a velmi sladkou dochutí. Vietnamský Taiwan revival - silně pečený oolong z taiwanské odrůdy Kim Tuyen (Jin Xuan - "Zlatá Lilie").

Sheng puerh

Divoká hora

Yesheng - divoké čajovníky, Jaro 2022, Daxueshan, Lincang, Yunnan, Čína

Příspěvek
70,-

Podmanivý, lesní zrající čaj s medově nasládlou chutí a vůní připomínající květ bezu, pryskyřice a byliny a příjemně hořkou dochutí.

Hengbang Wild Tree Beeng Cha

2011, Menghai, provincie Yunnan, Čína

Příspěvek
70,-

popis připravujeme....

Lincang Mao Cha

2017, Yunnan, Čína

Příspěvek
70,-

Mao Cha je surový předchůdce sheng puerhu. Tato konkrétní má v chuti koření a květiny.

Zi Ya Ye Sheng Cha

2005, Yunnan, Čína

Příspěvek
80,-

Okrový nálev bez hořkosti a trpkosti díky vyzrálosti. Síla pramení z fialovolistých čajovníků. Chuť dlouho přetrvává a v závěru je jemně květinová. Voní po slazeném mléku a mírně kořeněně.

Xia Guan Iron Cake

2005, Čína

Příspěvek
70,-

Výtečně vyzrálý, železitý sheng.

Zhong Yi Hao Jingmai Zi Ya

2018, Čína

Příspěvek
70,-

Čaj z divokých, zhruba třicetiletých stromů. Hořko-kyselý nálev s tóny meruněk.

Jin Hua "Zlatý květ"

2016

Příspěvek
70,-

popis připravujeme...

Jingmai tuo

2003, Jingmai, Yunnan, Čína

Příspěvek
100,-

Přímý, energicky zrající čaj, suše skladovaný

Shu puerh

X.O. Shupu 2002

Dayezhong - Velkolistý čajovník, staré stromy, 2002, Ha Giang, Vietnam

Příspěvek
80,-

Charakterní a moudrý archivní tmavý čaj s mohutnou, zemitou, minerální chutí a vůní čínské lékárny, dřeva, hliny a silnou hřejivou dochutí a energií.

Chi Tse Beeng Cha

2015, Yunnan, Čína

Příspěvek
70,-

Čaj s plochou chutí, ale rozhodně ničím neurazí. Jelikož je jemnější než ostatní shu, dá se považovat za vhodného kandidáta na první shu ve Vašem životě. Shu se vyznačují výraznou zemitostí.

Si Jin Qian (4 Gold Coins) Liu Bao Tea

2011, Čína

Příspěvek
70,-

Chuť: plná, vyzrálá, atraktivní s dominantními tóny oříšků, smetany, koření, sušených bylin, máku a dlouhým atraktivním dozvukem

Ostatní

Tuareg

Severní Afrika

Příspěvek
80,-

Tradiční slazený zelený čaj Gunpowder s marockou mátou a osvěžujícími účinky. Ne nadarmo se jedná o oblíbený nápoj ve středozápadní části Sahary a Sahelu.

Jordán

Severní Afrika

Příspěvek
80,-

Jemnější varianta Tuaregu, kde byl střelný prach nahrazen černým čajem.

Divoká Višeň

Česká republika

Příspěvek
80,-

Je pozdě večer a opravdu si nechcete dát čaj? Ovocný čaj známý též jako Diviš je směs sušených višní, hroznového vína, šípků, kousků jablka a květů ibišku s trochou cukru. Zahřeje, pohladí a dá prostor spánku.

Noguchien Hojicha

2022, Kumanoto, Kyushu, Japonsko

Příspěvek
70,-

Pražený japonský zelený čaj

Awa Bancha

2022, Tokushima, Japonsko

Příspěvek
70,-

Velmi unikátní, starobylý druh japonského fermentovaného, jehož výrobě se dnes věnuje jen několik rodin, spíše starců v několika vesnicích na ostrově Šikoku a to hlavně pro svou potřebu a ne pro komerční účely. čaj má velmi svébytnou chuť a aroma, které vznikají unikátní metodou dlouhé fermentace, chuť je tedy lehce nakyslá, možná spíše sladkokyselá, navinulá s tóny kvašeného ovoce. Říká se, že je tento čaj plný prospěšných mléčných bakterií, které obohacují náš mikrobiom a má také malé množství kofeinu, proto se mu říká večerní čaj. Je možné ho připravit jak na jeden nálev, tak vícenálevově a my vám určitě doporučujeme tento čaj vyzkoušet jako raritu, jejíž kořeny sahají hluboko do historie.

Huoshan

2023, Huoshan, Anhui, Čína

Příspěvek
80,-

Elegantní, hluboký žlutý čaj s hebkou, sladkou, svěží, avšak nesvíravou chutí a vůní jarních kopřiv, trávy či zelených listů a osvěžující dochutí

Koště

staré stromy, 2023, Tây Côn Linh, Hà Giang, Vietnam

Příspěvek
70,-

Domorodý, divoký čaj od vietnamské minority Zao s vlhce zralou, zemitou, herbální chutí a vůní, sladkou dochutí a klidně osvěžující náladou.